Vaistinių agurklių aliejus – tai ekstraktas, gaminamas iš vaistinių boragų (Borago officinalis) sėklų.
Agurklių aliejus vertinamas dėl didelio gama linoleno rūgšties (GLA) kiekio. Manoma, kad ši riebalų rūgštis gali padėti sumažinti uždegimą, susijusį su daugeliu ligų.
Kas tai yra vaistinių agurklių aliejus? Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie galimą aliejaus naudą, trūkumus ir apribojimus. Prieš naudodami agurklių aliejų bet kokiai sveikatos būklei gydyti, pasitarkite su gydytoju.
Vaistinių agurklių aliejus yra vienmetis augalas, užaugantis iki maždaug 0,6 m aukščio. Stiebas ir lapai padengti šiurkščiais dygliuotais plaukeliais, o žiedai dideli, žvaigždės formos, ryškiai mėlyni, su kontrastingais juodais antsparniais. Tai Viduržemio jūros regiono vietinis augalas, tačiau plačiai paplitęs ir kitose vietovėse. Šviežias augalas yra sūraus skonio ir agurkus primenančio kvapo.
Nuo viduramžių Europos vaistažolių medicinoje agurklės vartojamos atskirai ir kartu su žuvų taukais reumatoidiniam artritui, atopinei egzemai ir osteoporozei gydyti, nors klinikinių įrodymų, patvirtinančių šį vartojimą, yra nedaug. Į vyną ir citrinų sultis buvo dedama agurklės lapų ir žiedų, iš kurių buvo gaminami populiarūs angliški gėrimai claret cup ir cool tankard. Lapai buvo naudojami reumatui, peršalimui ir bronchitui gydyti, taip pat moterų laktacijai didinti. Lapų užpilai buvo vartojami prakaitavimui ir diurezėms sukelti.
Vaistinių agurklių aliejaus nauda ir panaudojimas
Manoma, kad agurklės sėklų aliejus yra perspektyvus dėl šių priežasčių:
- uždegimo
- spuogų
- krūtų skausmo
- širdies ir kraujagyslių ligų
- egzemos
- menopauzės
- rožinės
- artrito, įskaitant reumatoidinį artritą (RA)
Kaip geriausiai naudoti agurklės aliejų odos problemoms spręsti?
Geriausias būdas naudoti agurklių aliejų odos problemoms gydyti – naudoti aukštos kokybės agurklių aliejų. Galima naudoti vieną arba įlašinti kelis lašus į riebų kremą ar losjoną.
Svarbu suprasti, kad jūsų oda negali pati pasigaminti gama linoleno rūgšties (GLA). Be to, odoje nėra didelių GLA atsargų, nes odos
ląstelės greitai auga ir jas sunaudoja. Jūsų oda GLA gauna iš kepenų, kurios gamina GLA iš su maistu gaunamos linolo rūgšties (LA). Kepenų fermentas, gaminantis GLA iš LA, veikia lėtai ir yra labai jautrus tokioms ligoms kaip senėjimas, diabetas, didelis alkoholio kiekis, stresas ir netinkama mityba. Tai kelia nerimą, nes GLA yra labai svarbi optimaliai odos struktūrai ir sveikatai.
Gama linoleno rūgštis
Kaip minėta, agurklės aliejuje yra didelis GLA kiekis. GLA – tai riebalų rūgštis, kurios taip pat galima rasti ir kitose sėklose, riešutuose bnei augaliniuose aliejuose. Jūsų organizmas GLA paverčia prostaglandinu E1 (PGE1).
Ši medžiaga jūsų organizme veikia kaip hormonas ir padeda mažinti uždegimą, susijusį su odos ligomis ir širdies bei kraujagyslių problemomis. Agurklių aliejus sulaukia daug dėmesio, nes teigiama, kad jame yra didžiausias GLA kiekis, palyginti su kitų sėklų aliejais.
Vaistinių agurklių aliejaus šalutinis poveikis
Nors agurklės aliejus paprastai laikomas saugiu, jis gali turėti šalutinį poveikį.
Dažniausiai pasitaikantys šalutiniai poveikiai
Geriamieji agurklių aliejaus papildai vis dar gali kelti nedidelio šalutinio poveikio riziką. Nors juos patvirtinančių tyrimų nėra, kai kurie šalutiniai poveikiai gali būti tokie:
- pilvo pūtimas
- ryjimas
- galvos skausmas
- virškinimo sutrikimai
- dujos
- pykinimas
- vėmimas
Be to, ilgalaikis geriamojo agurklės aliejaus vartojimas gali sukelti galimą ilgalaikį šalutinį poveikį, todėl jo vartoti per ilgai nerekomenduojama.
Ar agurklės sėklų aliejus drėkina?
Agurklės sėklų aliejus drėkina, todėl jo dažnai randama veido drėkikliuose, serumuose ir aliejuose.
Ar agurklės aliejus yra sausas aliejus?
Agurklių aliejus laikomas sausuoju aliejumi. Jis labai greitai įsigeria, o ant odos nesijaučia sunkumo.
Vaistinių agurklių aliejus labai perspektyvus mažinant uždegimą visame organizme. Uždegimas yra viena iš daugelio ligų, įskaitant egzemą ir širdies bei kraujagyslių ligas, priežasčių.