Kad galėtume veiksmingai dirbti su kristalais, turime suprasti jų savybes. Kai kristalai atrodo panašiai arba turi panašią paskirtį, pavyzdžiui, braškių kvarcas ir rožinis kvarcas, gali būti sunku nustatyti, su kuriuo iš jų dirbti. Atsakymas visada turėtų būti toks: su tuo, kuris jus labiausiai traukia. Tačiau jei ieškote fizinės išvaizdos, taip pat metafizinių savybių skirtumo, atsakymą rasite čia.
Braškinis kvarcas prieš rožinį kvarcą? Kad suprastume skirtumą tarp šių dviejų akmenų, galime atkreipti dėmesį į spalvą, formą, raštą, skaidrumą ir kt. Toliau išsamiai aprašysime visus šiuos aspektus. Aptarsime pagrindinius skirtumus ir panašumus.
Braškinis kvarcas yra daug retesnis už rožinį kvarcą. Jis blizga kaip aventurinas ir yra ryškios spalvos, o rožinis kvarcas neblizga ir yra labiau blyškus. Rožinio kvarco spalva tolygi, o braškių kvarcas turi tamsesnių ir šviesesnių dėmių. Abu akmenys siejami su (savi)meile.

Cheminė sudėtis

Abu akmenys priklauso kvarco šeimos mineralų grupei, kurių cheminę formulę sudaro silicio dioksidas. Be to, abiejuose yra tam tikros geležies rūdos, pavyzdžiui, geitito arba hematito, kurie ir sukuria rausvą spalvą.
Braškių kvarco sudėtyje taip pat yra žėručio, kuris atrodo kaip blizgučiai, o rožinio kvarco – ne. Jei esate susipažinę su aventurinu – jis yra tokio paties tipo blizgučiai. Jei tai jums nieko nesako, pažvelkite į toliau pateiktą paveikslėlį. Braškių kvarce blizgučius pamatysite, o rožiniame kvarce – ne.

Spalva ir skaidrumas

braskinis kvarcas villoeco kristalai ir akmenys

Braskinis kvarcas

Braškinis kvarcas dažnai būna tamsesnio rožinio atspalvio nei rožinis kvarcas, bet gali būti ir toks pat šviesus. Geriausias būdas atskirti šiuos akmenis yra tai, kad braškių kvarcas yra skaidrus kvarcas su tamsesnėmis arba rausvesnėmis dėmėmis, t. y. bendra spalva yra nevienoda. Rožinis kvarcas pasižymi palyginti tolygia rožine spalva visoje teritorijoje.

rozinis kvarcas villoeco kristalai ir akmenys

Rozinis kvarcas

Braškių kvarco spalvos sodrumas yra svarbus veiksnys nustatant akmens kainą. Šviesesni atspalviai turi mažiausią vertę.
Skaidrumo požiūriu abu akmenys gali būti nuo permatomų iki nepermatomų, priklausomai nuo inkliuzų skaičiaus.

Kietumas

Abu akmenys yra palyginti kieti, pagal Moso skalę jie įvertinti 7 balais. Jei

nesate susipažinę, pagal Moso kietumo skalę akmens kietumas nustatomas matuojant, kiek jis atsparus įbrėžimams. Pagal šią skalę akmuo gali subraižyti bet kurį kitą mineralą, kurio rodiklis yra žemesnis. Pavyzdžiui, talkas yra 1, o deimantas – 10. Kvarcas aplamai yra gana patvarus, todėl tai puiki kristalų įvairovė, kurią galima naudoti papuošaluose ir kituose daiktuose.

Priežiūra

Nors šie akmenys yra gana patvarūs, būkite atsargūs juos naudojant ir laikydami, kad nepažeistumėte.
Rekomenduojame akmenis valyti juos paleidžiant po krano vandeniu arba valant drėgnu skudurėliu. Jei norite, galite naudoti ir šiek tiek indų ploviklio. Po to akmenis būtinai išdžiovinkite. Nors tai nesukels tiesioginių problemų, nerekomenduojame palikti akmenų mirkti, nes dėl to jie gali tapti matiniai arba per dag trapūs.
Išvalyti akmenis nuo neigiamos energijos rekomenduojama dažnai daryti, jei akmenis naudojate dėl jų metafizinių savybių. Taip yra todėl, kad šie akmenys sugeria žemas vibracijas. Maždaug kas mėnesį reiktų šalinti šias energijas iš akmens, kad galėtumėte toliau jį sėkmingai naudoti. Po valymo taip pat rekomenduojama akmenis įkrauti, kad jie būtų pilni teigiamos energijos, kuria galėtų dalintis su jumis.
Braškinį ir rožinį kvarcą galima valyti ir įkrauti mėnulio šviesoje arba naudojant valančiuosius kristalus, pavyzdžiui, selenitą ir skaidrųjį kvarcą. Akmenis galima kelioms minutėms palikti švariame sūriame vandenyje, kad jie susireguliuotų į pradinę vibraciją, tačiau ne per dažnai.
Nerekomenduojame bet kokios rūšies kvarco, įskaitant braškinį ir rožinį kvarcą, palikti saulėje ilgesnį laiką, nes veikiami tiesioginių saulės spindulių jie gali išblukti. Tačiau nedvejodami leiskite jiems įsikrauti saulėje maždaug 15-30 minučių.

Išgavimo vieta

Abu akmenys susidaro kartu su kitais kvarco šeimos nariais, tačiau rožinis kvarcas yra daug dažniau aptinkamas.
Braškinis kvarcas daugiausia randamas Rusijoje ir Meksikoje, o rožinis kvarcas – praktiškai visame pasaulyje. Dažniausiai Pietų Afrikoje, Madagaskare ir Namibijoje.

(Meta)fizikinės savybės

Atminkite, kad kristalai niekada nepakeičia profesionalios medicininės pagalbos. Jei turite kokių nors rimtų problemų, pirmiausia kreipkitės į gydytoją ir laikykitės jo patarimų.
Panaši šių akmenų sudėtis ir spalva reiškia, kad jie pasižymi ir panašiomis savybėmis. Tačiau yra ir tam tikrų skirtumų. Taigi Braškinis kvarcas prieš rožinį kvarcą – kokios metafizinės savybės yra panašios ir kuo tie skiriasi?
Abu akmenys siejami su širdies čakra, o tai reiškia, kad jie suteiks ramybės ir taikos, taip pat puikiai tinka romantiškiems santykiams puoselėti. Teigiama, kad tiek rožinis, tiek braškinis kvarcas fiziškai padeda sergant širdies ligomis ir apskritai kraujotakos sistemai, padeda malšinti nugaros skausmus, stresą ir įtampą.
Tačiau braškinis kvarcas dažniausiai būtų naudojamas stiprybei, pozityvumui, o rožinis kvarcas yra švelnesnis akmuo. Pastarasis padeda nuraminti protą ir padidinti produktyvumą. Teigiama, kad fiziškai jis padeda nevaisingumo, streso sukeltų negalavimų, pogimdyminės depresijos gydymui.
Kai kurios braškinio kvarco atmainos savo struktūroje turi hematito intarpų. Dėl to jie naudingi įžeminimo energijoms suteikti, nes hematitas yra šaknų čakros akmuo. Hematitas yra patikimas akmuo, kai jaučiate baimę ir nerimą. Jis taip pat padeda priimti iššūkius ir priimti tvirtus sprendimus. Dvasine prasme šis akmuo pažadins jūsų gebėjimus ir pojūčius.

Čakrų asociacija

Tiek braškinis, tiek rožinis kvarcas yra suderinti su širdies čakra. Šie akmenys harmonizuoja ir subalansuoja energijas, todėl galite patirti ir besąlygiškai dovanoti meilę.
Tačiau braškinis kvarcas taip pat yra susijęs ir su šaknų čakra, nes kai kurios jo atmainos turi hematito intarpų. Hematitas yra neįtikėtinai įžeminantis akmuo. Šie įžeminimo gebėjimai pašalina baimes, susijusias su romantiškais santykiais, taip pat materialinėmis vertybėmis.
Jei nesate gerai susipažinę su čakromis, štai trumpas paaiškinimas, kuris padės suprasti, kaip šie kristalai veikia. Čakros – tai skirtingi energetiniai taškai mūsų kūnuose. Jų yra 7, kiekviena iš jų susijusi su tam tikru mūsų gyvenimo aspektu. Kiekvieną čakrą su kristalais ar brangakmeniais galime susieti pagal spalvą ir jų savybes.
Šaknies čakra (Muladhara) žymima juoda / raudona spalva ir yra stuburo apačioje. Ši čakra susijusi su stabilumu.
Sakralinė čakra (Svadihstana / blužnis) žymima oranžine spalva ir yra žemiau bambos. Sakralinė čakra susijusi su jausmais ir jausmingumu.
Saulės rezginio čakra (Manipura) vaizduojama geltona spalva ir yra virš bambos. Saulės rezginio čakra susijusi su intelektu.
Širdies čakra (Anachata) vaizduojama žalia/rožinė spalva ir yra krūtinės srityje. Ši čakra siejama su meile ir emociniu gydymu.
Gerklės čakra (Višuddha) Atstovaujama mėlyna spalva ir yra gerklės gale. Ši čakra siejama su bendravimu ir apčiuopiamais dialogais.
Trečiosios akies čakra (Ajna) Atvaizduojama indigo spalva ir yra tarp antakių. Ši čakra susijusi su dvasiniu supratimu.
Karūnos čakra (Sahasrara) Atvaizduojama balta spalva ir laikoma mūsų ryšiu su dieviškumu.

Valdančioji planeta ir Zodiako asociacija

Tiek braškinis, tiek rožinis kvarcas yra susiję su meilės planeta Venera. Venera valdo mūsų santykius su kitais žmonėmis ir mūsų santykius su materialinėmis vertybėmis. Ji susijusi su emocijomis ir romantiniais santykiais. Taigi kai kurios savybės, su kuriomis galėtumėte dirbti naudodami rožinį ir braškių kvarcą, yra užuojauta, kantrybė ir jautrumas.
Abu šiuos akmenis gali naudoti bet kas, tačiau kai kurie ženklai su jais susiję ypač stipriai.
Braškinis kvarcas nėra gimimo akmuo. Tačiau jis siejamas su Venera, todėl yra naudingas akmuo Jaučiams ir Svarstyklėms, kuriuos valdo ši planeta. Jis skatina juos rizikuoti meilėje ir pažadina jų meninę stichiją.
Skorpionams šis akmuo taip pat gali būti ypač naudingas. Jie yra darbštūs ir ambicingi žmonės, tačiau kartais gali būti užsispyrę. Braškinis kvarcas padės šiam ženklui priimti pokyčius ir atrasti naujų perspektyvų bei galimybių.
Rožinis kvarcas oficialiai taip pat nėra gimimo akmuo, tačiau dažnai siejamas su sausio mėnesiu. Todėl šis akmuo siejamas su tą mėnesį gimusiais Ožiaragiais.
Vėlgi, rožinis kvarcas siejamas su Venera, todėl jis puikiai tinka Jaučiams ir Svarstyklėms, kuriuos ji valdo. Jis padės šiems ženklams tokiose srityse kaip meilė, empatija ir užuojauta.
Braškinis ir rožinis kvarcas dažniausiai naudojami papuošalams, skatinantiems sveikus meilės santykius ir meilę sau. Akmens pakabukai gali padėti atkurti pasitikėjimą ir harmoniją nutrūkusiuose santykiuose. Nešiodami šiuos papuošalus taip pat nuraminsite savo emocijas. Įsitikinkite, kad juos visada nešiojate kuo arčiau susijusios čakros. Šiems širdies čakros akmenims puikiai tiktų ilgas vėrinys.

Skaitmeninė vibracija

Braškių kvarcas vibruoja ties 5. Numerologijoje skaičius 5 siejamas su mūsų jausmais ir emocijomis. Skaičių 5 valdo Merkurijus – žinių ir intuicijos planeta.
Žmonės, rezonuojantys su skaičiumi 5, yra linksmi, smalsūs ir prisitaikantys prie įvairios aplinkos. Kai kurios jų silpnybės yra nepatikimumas ir įsipareigojimų stoka ir būtent tai gali padėti išspręsti braškinis kvarcas.
Skaičius 7 numerologijoje reiškia užbaigtumą ir dvasingumą. Skaičius 7 primena mums analitinį požiūrį į gyvenimą. Šio skaičiaus žmonės yra introspektyvūs ir skeptiški, o tai savaime nėra blogai. Tačiau jei jaučiate, kad jums praverstų daugiau socialinių kontaktų, jums gali padėti būtent rožinis kvarcas.

Meditacija

Sierra kvarcai dažnai naudojami meditacijai sprendžiant su meile ir santykiais susijusius klausimus. , Galite medituoti su braškiniu ir rožiniu kvarcu bei bet kuriuo kitu širdies čakros akmeniu ir norėdami susirasti naują partnerį. Jei norite padirbėti su savo širdies čakra, štai meditacija, kuri gali jums padėti:
Geriausi deriniai su kittats akmenimis
Meditacija kristalai ir akmenysNorint gauti kuo daugiau naudos iš darbo su kristalais, gali būti nepaprastai naudinga suporuoti ir derinti panašių savybių kristalus. Tada jie gali sustiprinti vienas kitą. Štai keletas įdomių variantų.
Pradėkime nuo akivaizdžių dalykų: braškinis ir rožinis kvarcas yra geriausias derinys meilei. Šis derinys ne tik padeda rasti meilę, bet ir padeda mylėti ir priimti save. Jo energijos nukreiptos į tikrojo „aš”, savivertės paieškas ir savęs statymą į pirmą vietą. Tai geras derinys, kai jaučiatės kritiški pačiam sau. Jis pašalina neigiamą įsikalbėjimą apie save ir inicijuoja pasitenkinimo jausmą.
Braškinis kvarcas taip pat gali būti naudojamas kartu su smaragdais, norint paguosti sudaužytą širdį. Šis derinys padidina jūsų gebėjimą pasitikėti, atleisti ir įgyti vidinę ramybę.
Rožinis kvarcas gali būti derinamas su ametistu tiek meilei ir santykiams stiprinti. Šis derinys sakoma, kas mažina stresą ir nerimą, tinka ieškant savo tapatybės ir meilės sau. Rožinio kvarco kristalams įkrauti galima naudoti ametisto geodus.