Ametistas kaip legendinės galios kristalas visada buvo siejamas su vasario mėnesiu, kurį romėnai skyrė vandens dievui Neptūnui. Todėl nenuostabu, kad jis yra tradicinis to mėnesio gimimo akmuo. Tai šventojo Valentino ir ištikimos meilės akmuo, o kaip vyskupo akmuo jis reiškia bažnytinį orumą.
Ametistas visais laikais buvo labai vertinamas dėl savo nuostabaus grožio ir legendinės galios stimuliuoti ir raminti protą bei emocijas. Pagal šiuolaikinę klasifikaciją tai pusbrangis akmuo, tačiau senovės žmonėms jis buvo „ugnies brangakmenis”; brangakmenis, kurio vertė istorijoje kartais prilygo deimantui. Jis neša ugnies ir aistros, kūrybiškumo ir dvasingumo energiją, tačiau turi santūrumo ir blaivumo logiką.
Nesvarbu, ar jo kristalai yra natūralūs, ar poliruoti kaip tašyti akmenys, ar šlifuoti į nuostabius brangakmenius, ametistas yra brangakmenis, kurio grožis pranoksta jo įprastumą. Tai kvarco atmaina, randama daugelyje pasaulio vietų. Jis formuojasi kaip skaidrūs, terminuoti įvairaus dydžio kristalai geoduose, grupėse ir kaip ilgi pavieniai terminuoti kristalai. Ametistas taip pat randamas stikliškose masėse ir poliruotas į nuostabius egzempliorius bei asmeninius talismanus. Skaidriame kvarce esantis manganas sukuria ametistą, o papildomi geležies kiekiai keičia violetinę spalvą. Jo atspalvis svyruoja nuo blyškiai raudonai violetinio iki tamsiai violetinio, jis gali būti skaidrus arba nepermatomas. Be to, kartais jis sluoksniuojamas su baltu kvarcu kaip ševroninis ametistas, randamas kartu su kakoksenitu, maišomas su citrinu kaip ametrinas arba retais atvejais „rutilinamas” su getitu.

Ametisto pavadinimo kilmė

ametistas kristalai ir akmenys villoeco akmuoAmetisto pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio améthystos (αμέθυστος), reiškiančio „neapsvaigęs”, ir yra kilęs remiantis senovinėmis legendomis. Vyno dievas Bakchas, supykęs dėl įžeidimo ir pasiryžęs atkeršyti visiems, nurodė, kad pirmą jo sutiktą žmogų užpuls tigrai. Nelaimingąja mirtingąja tapo graži mergina, vardu Ametista, beeinanti garbinti deivės Dianos šventovės. Kai žvėrys, užpuolę ją, paspruko, mergina buvo išgelbėta deivės – ji virto skaidriu baltu kristalu. Tuo tarpu dievas Bakchas, apgailestaudamas dėl savo žiaurumo, apipylė akmenį vynuogių sultimis kaip auką, suteikdamas brangakmeniui gražų purpurinį atspalvį.
Per visą istoriją ypatinga ametisto savybė buvo ta, kad jis saugo nuo girtavimo ir persivalgymo. Senovės graikai ir romėnai savo taures nuolat puošdavo ametistais, tikėdami, kad vynas, geriamas iš ametisto taurės, nesukels apsvaigimo. Protėviai taip pat tikėjo, kad ant kūno, ypač ties bamba, nešiojamas ametistas turi blaivinantį poveikį ne tik nuo girtumo, bet ir nuo pernelyg didelio aistringumo. Katalikų vyskupai taip pat nešiojo ametistą žiede, kad apsisaugotų nuo mistinio apsvaigimo. Žiedo su ametistu bučiavimas saugojo ir kitus nuo panašaus apsvaigimo ir padėjo jiems susivokti dvasinėse mintyse.
Kai kurie istoriniai šaltiniai apie ametisto gydymą nurodo, kad jis gali kontroliuoti blogas mintis, padidinti intelektą ir padaryti žmones įžvalgesniais verslo reikaluose. Keliautojai jį nešiojo kaip apsaugą nuo klastos ir netikėtų užpuolimų. Akmuo saugojo karius nuo žalos ir suteikdavo jiems pergalę prieš priešus. Jis padėdavo medžiotojams gaudyti laukinius žvėris ir paukščius. Kita vertus, jis buvo laikomas galingu psichikos akmeniu, saugančiu nuo raganavimo ir juodosios magijos. Kaip ir kiti karališkieji akmenys, jis saugojo savo nešiotoją nuo ligų ir infekcijų.
Dvasiniame pasaulyje ametisto kristalas suteikdavo ryšį su dieviškumu. Hebrajams jis buvo Ahlama, devintasis akmuo vyriausiojo kunigo krūtinės liemenėje; ant jo buvo išgraviruota Dano giminė, taip pat jis buvo dvyliktasis Naujosios Jeruzalės pamatų akmuo. Egiptiečiams tai buvo Hemagas, įtrauktas į Mirusiųjų knygą, kad būtų iškaltas į širdies formos amuletus laidotuvėms.
Rytų kultūrose jis buvo įtrauktas į šventųjų „brangakmenių miestų”, „gyvybės medžių” aprašymus ir naudotas šventyklų atnašoms garbinti. Jis taip pat dažnai buvo naudojamas planetų ir astrologinėms įtakoms suderinti. Be to, ametistas buvo populiarus rožančiuose ir maldų karoliukuose. Jam buvo priskiriama pamaldžios ramybės atmosfera, psichinės ramybės ir tylos jausmas.
Šiandieniniame pasaulyje ametisto gydomosios savybės ir reikšmės yra panašios į jų istorines šaknis. Jis vis dar yra nepaprastas dvasingumo ir pasitenkinimo akmuo, žinomas dėl savo metafizinių gebėjimų nuraminti protą ir paskatinti sustiprintą meditacinę būseną. Jam būdingas aukštas dažnis išvalo aurą nuo bet kokios neigiamos energijos ar prisirišimų. Jis sukuria apsauginį šviesos skydą aplink kūną, leidžiantį išlikti aiškiam ir susitelkusiam, o kartu atsiverti dvasinei krypčiai.

Ametistas – legendinės galios kristalas

Ametistas stimuliuoja trečiosios akies, karūnos ir eterinę čakras, stiprina pažintinį suvokimą ir spartina intuityvių bei psichinių gebėjimų vystymąsi. Jis skatina išmintį ir didesnį supratimą, yra paguodos akmuo gedintiems dėl mylimo žmogaus netekties.
Ametisto gebėjimas plėsti aukštesnįjį protą skatina kūrybiškumą ir aistrą. Jis stiprina vaizduotę ir intuiciją bei tobulina mąstymo procesus. Jis padeda įsisavinti naujas idėjas, įgyvendinti mintis ir įgyvendinti projektus. Ametistas taip pat gerai žinomas kaip susitelkimo ir sėkmės talismanas.
Ametistas yra išskirtinis kristalas, kurį galima nešioti ant kūno, naudoti gydomuosiuose ritualuose ir pagerinti savo aplinką. Yra žinoma, kad jis išblunka tiesioginiuose saulės spinduliuose, todėl jį reikia saugoti. Taip pat naudinga retkarčiais išvalyti jo energijas laikant akmenį po tekančiu vandeniu trumpą laiką ir tvirtinant, kad akmuo yra išvalytas. Nešlifuotą ametistą laikykite šalia kitų kristalų, kad jie įgautų energijos.
Ametistas yra puikus talismanas, ypač tamsesnių atspalvių, naudojamas kūryboje. Jis padeda tais atvejais, kai reikia pasiekti naujų, originalių rezultatų naudojant praeities įrankius ir metodus. Jis dažnai naudojamas kaip dailininko, kompozitoriaus, išradėjo, poeto ir tapytojo akmuo. Laikykite ametisto kristalą ar klasterį, kad sutelktumėte ir sustiprintumėte kūrybinius Visuotinės gyvybės jėgos elementus.
Ametistas, vadinamas „visagaliu gydytoju”, yra vienas veiksmingiausių kristalų, gydančių žmones, augalus ir gyvūnus. Natūralūs nešlifuoti ametistai arba geodai ypač naudingi, kai juos dedame ten, kur neauga augalai arba atsisako sėstis gyvūnai. Jis taip pat neutralizuoja neigiamas žemės energijas po pastatais ar visur, kur jaučiamas priešiškumas.
ametisto kristalaiAmetistas apsaugo nuo psichinių išpuolių, paranormalios žalos ar piktų norų, o transformavęs energiją į teigiamą, meilės kupiną energiją, grąžina ją atgal į visatą. Norėdami padidinti šią galią ir pritraukti sėkmę, virš ametisto levandų smilkalų dūmuose nupieškite saulės ir pusmėnulio atvaizdą.
Ametistas, vadinamas „gamtos raminamuoju vaistu”, ramina ir švelnina, padeda perduoti nervinius signalus per smegenis. Jis mažina vaikų ir gyvūnų obsesinį-kompulsinį sutrikimą ir hiperaktyvumą. Padėkite po pagalve ar čiužiniu arba patrinkite kaktos centrą prieš laikrodžio rodyklę, kad išgydytumėte nemigą ir paskatintumėte malonius sapnus. Jis ypač veiksmingas vaikams nuo pasikartojančių košmarų ir tamsos baimės, taip pat gali padėti sumažinti namų ilgesį.
Ametistas yra puikus akmuo diplomatams, derybininkams ir verslininkams. Jis nuramina pikto temperamento žmones ir suteikia akivaizdų pranašumą situacijose, kai reikia diskutuoti. Nešiokite arba laikykite ametisto akmenį, kad dvasinės įžvalgos būtų derinamos su intelektualiais samprotavimais. Ametistas, kaip sėkmės ir klestėjimo kristalas, padeda sumažinti polinkį pernelyg išlaidauti, priklausomybę nuo azartinių lošimų ar neprotingas investicijas.
Ametistas susijęs su taro korta „Nuosaikumas”, simbolizuojančia pusiausvyrą. Tai akmuo, skirtas pernelyg dideliam mėgavimuisi ir žalingiems įpročiams pažaboti, jis puikiai padeda atsisakyti rūkymo, alkoholio ir narkotikų vartojimo, taip pat nesveikos fizinės aistros. Jis taip pat suteikia stiprybės, reikalingos norint išsivaduoti iš priklausomybių – savų ar svetimų. Tikima, kad ametisto kristalo uždėjimas ant bambos apsaugo žmogų nuo apsinuodijimo, o kartu su kitais gydymo būdais, pavyzdžiui, konsultacijomis, padeda išsigydyti nuo priklausomybių.
Viena iš ametisto reikšmių – tai šventojo Valentino ir ištikimų įsimylėjėlių akmuo. Manoma, kad šventasis Valentinas nešiojo ametisto žiedą su išgraviruotu Kupidono atvaizdu. Jis taip pat vadinamas „poros akmeniu” ir suteikia prasmę santykiams, kurie laikui bėgant peržengia kūniškos sąjungos ribas ir užmezga gilesnį ryšį bei sielos bendrystę. Nešiokite kaip sužadėtuvių ar amžinybės žiedą ištikimybei užtikrinti arba kaip medalioną prarastai meilei susigrąžinti.